Najnowsze artykuły

Odchudzanie na trampolinie

Trampolina może służyć nie tylko jako rozrywka czy urządzenie do treningu profesjonalnych sportowców, ale także jako środek do pozbycia się nadwagi...

Czytaj Więcej

Stepper – jaki kupić? Wybieramy najlepsze stepper do ćwiczeń

Przy dzisiejszym tempie życia nie zawsze jest wystarczająco dużo czasu, aby iść na siłownię. Dlatego zakup domowego steppera jest dobrym wyjściem. Możesz ćwiczyć bez wychodzenia z domu, a jednocześnie nie być zależnym od pogody na zewnątrz, a podczas treningu możesz oglądać telewizję lub słuchać muzyki.

Co to jest stepper i jaki daje efekt

Stepper to urządzenie gdzie wykonuje się kroki pod obciążeniem. Osoba wykonuje takie same ruchy jak podczas wchodzenia po schodach. Stepper to duży przyrząd do ćwiczeń wyposażony w poręcze, pedały i ruchome dźwignie ręczne. Różnią się od siebie rozmiarem, konstrukcją pedałów, rodzajem obciążenia, ceną. Mini steppery są mniejsze, z uchwytem do podparcia lub oporu do pompowania mięśni ramion i dwoma pedałami. Takie ćwiczenia, mogą znacznie poprawić zdrowie, dopasować sylwetkę i przyczynić się do usunięcia tkanki tłuszczowej. Przy ciągłym treningu następuje:

• efektywne wykorzystanie kalorii i utrata wagi;

• w połączeniu z kosmetykami antycellulitowymi, zanik „skórki pomarańczowej” i lifting pośladków;

• z konstrukcją z dźwigniami i taśmami oporowymi, zmniejszeniem objętości talii, zanikiem fałd na brzuchu, wzmocnieniem mięśni ramion, pleców i klatki piersiowej;

• zwiększenie wytrzymałości organizmu jako całości;

• wzmocnienie naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego, regulacja rytmu serca, stabilizacja ciśnienia krwi i praca układu oddechowego.

Wykonując proste ruchy, człowiek uzyskuje poprawę ogólnego samopoczucia, aparat przedsionkowy zaczyna normalnie funkcjonować, ruchy zostają skoordynowane.

Od czego zależy wybór domowego steppera

Głównym kryterium przy zakupie domowego stepera jest cena. Nie należy jednak gonić za drogimi modelami, bo imponujące rezultaty można osiągnąć na kompaktowym stepperze, który z łatwością chowa się w szafie lub pod łóżkiem. Jednak jeśli chcesz śledzić stopień obciążenia i kontrolować postępy na swoich zajęciach, a na twoim koncie jest odpowiednia suma pieniędzy, możesz wybrać modyfikacje magnetyczne z niezależnym skokiem pedału, wszelkiego rodzaju ustawieniami i regulowanym obciążeniem. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na super wyrafinowany symulator, wybierz zwykły obrotowy hydrauliczny stepper.

Każda z tych maszyn do ćwiczeń nadaje się do małego mieszkania. Kupując stepper pamiętaj o następujących kwestiach:

• powinny być poręcze, które nie pozwolą ci upaść, jeśli stracisz równowagę;

• waga użytkownika nie powinna przekraczać wagi zalecanej przez producenta, aby uniknąć ryzyka złamania pedału;

• opaski będą dodatkową pomocą w budowaniu mięśni tułowia.

Przed zakupem warto rozważyć możliwości swojej przestrzeni życiowej - czy będzie tam pasował model, który ci się podoba. W przypadku braku miejsca warto pozostać przy bardziej kompaktowej wersji.

Cechy konstrukcyjne stepperów domowych

Na rynku dostępnych jest wiele modyfikacji. Istnieje jednak kilka głównych parametrów, według których klasyfikuje się te stepery:

• Zasada obciążenia: mechaniczna i elektromagnetyczna.

• Pedałowanie: niezależne i współzależne.

• System ładowania

mechaniczny - zawiera dwa siłowniki hydrauliczne, które po naciśnięciu pedałów naprzemiennie ściskają i rozkładają.

elektromagnetyczny. Taki model jest sterowany z panelu sterowania. Zasilany oporem magnetycznym pedałów. Takie jednostki wyposażone są w najnowsze układy elektroniczne, wiele dodatkowych opcji.

Główne wady takiego symulatora to stosunkowo wysoki koszt i nieporęczność. Częściej można je zobaczyć na siłowniach.